środa, 1 lipca 2015

"WILL GRAYSON, WILL GRAYSON" - JOHN GREEN & DAVID LEVITHAN.

Dziś pragnę napisać dla was recenzje, jak już pewnie zauważyliście po nagłówku, 'Will Grayson, Will Grayson' Ksiązka napisana została przez dwóch autorów.

Przed kupnem tej książki, na internecie dużo na jej temat czytałam, przede wszystkim zaintrygował mnie tytuł. Padło pytanie: dlaczego imię i nazwisko powtarza się dwa razy?I tu już zmierzamy bliżej, dlatego że bohaterami książki są dwaj chłopcy o takim samym imieniu oraz nazwisku.

Will Grayson jest to zwyczajny chłopak którego zasadą jest "siedzenie cicho",jego życie kręci się w dużej mierze wokół jego paczki przyjaciół. Jego najlepszy przyjaciel, wysoki, atrakcyjny, przystojny Kruchy Cooper, jest homoseksualistą który jak to stwierdził Will, "zakochuje się od nowa kilka razy w tygodniu". Ma przy sobie także Jane, dziewczynę w której zakochuje sie z dnia na dzień, lecz z początku twierdził, że to tylko przyjazń i nic więcej. Will Grayson drugi, wykreowany przez Davida, jest to pewnego rodzaju buntownik, który jest po prostu..pesymistą życiowym. Żyje w świecie internetu, ma jednego przyjaciela i jedną "przyjaciółkę", co bardzo ciężko stwierdzić ponieważ bohater tak naprawdę,hmm, nie przepada za nią. Chłopak, jak to sam uznaje, ma depresję, uważa wszystko za negatywy i nie lubi dzielić się z innymi swoimi problemami. Will w pewnym momencie przedstawia nam Isaaca, chłopaka w którym się zakochał, tak kolejny homoseksualista. Z dnia na dzień coraz bardziej go pragnie, pragnie spotkania z nim. I jak chciał tak zrobił.. Tylko czy aby napewno spokał się z prawdziwym Isaac'iem? Czy to co stało się, zmieni życie dwóch Will'ów? PRZEKONAJCIE SIĘ!

"Emocjonalna plątanina znajduje kulminację w najbardziej szalonym i spektakularnym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen." 

 O mało co nie zdradziłam wam sekretu tej powieści...Wyraznie widać różnicę między stylami pisania autorów. John Green pisze ciepło często daje do myślenia, natomiast szybko w oczy rzuca się styl pisania Davida, wszystko pisane małymi literkami, imiona, miejsca, co też odzwierciedla jego bohatera, czyli Will'a pesymistę życiowego. Tekst jest bardzo przyjemy, niektóre odzywki bohaterów są tak nienagannie zabawne, że nie raz będzie chciało wam się płakać.

Czytając tą książkę, momentami chciało mi się płakać ze śmiechu, nie zabrakło również chwil w których miałam ochotę pogrążyć się w rozpaczy.Głównym wątkiem tej ksiązki jest odnajdywanie samego siebie, swojej orientacji, akceptacji w życiu. Nie jest to książka dla każdego ponieważ nie oszukujmy się, nie każdy toleruje takie osoby. Ja natomiast całkowicie TAK. :) Powieść daje naprawdę dużo do myślenia, jak i wiele uczy. Moim zdaniem powinien przeczytać ją każdy, nie zależnie od wieku. Daje wiele do myślenia, uczy, bawi, czego chcieć więcej? 

" Will Grayson, Will Grayson to absolutny przebój. Powieść jest tak zabawna, niegrzeczna i oryginalna, że zanim kwiaty spadną na scenę, nawet przeciwnicy musicali zaczną bić brawa". ,,NEW YORK TIMES BOOK REVIEW" - z tymi słowami zgadzam się w 100%! 

ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO PRZECZYTANIA TEJ KSIĄŻKI! NAPRAWDĘ WARTO! :)


 

3 komentarze:

  1. Will'ów? Chyba Willów.
    Czemu w poście jest aż tyle krojów pisma?
    Masz bałagan na tym blogu. Gdybyś potrzebowała pomocy w wyglądzie to daj znać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Od początku Maja czeka na mojej półce, już tyle razy miałem przeczytać (tak jak inne książki ;x). A ksiażki kupuje i kupuje, chyba w końcu przyjdzie czas aby zwrócić większą uwagę na nią i się za nią zabrać!

    OdpowiedzUsuń